WhatsApp
KAYDIR

HUKUKİ MAKALELER

İnternet sitemizde güncel olarak yayınladığımız hukuki makaleleri takip edebilirsiniz. Detaylı bilgi almak ve bizlere ulaşmak istiyorsanuz iletişim bilgilerimizden hemen ulaşabilirsiniz...

EYT İÇİN ÇÖZÜM OLABİLECEK HİZMET TESPİT DAVASI

EYT İÇİN ÇÖZÜM OLABİLECEK HİZMET TESPİT DAVASI 

◼️Uzun süredir beklenen EYT  düzenlemesinin  gündeme gelmesi ile birlikte ;    Sigorta başlangıcı 8 Eylül 1999 ve öncesindeki tarihlerde başlayanlar için kadınlarda 20 erkeklerde 25 yıl görev süresine ve primlerini tamamlayanlar yaşa bakılmasızın emekli olabilecektir.

Bu durumda 1999 öncesi sigortası bulunmayanlar  EYT düzenlemesinden yararlanamayacaktır. 

 

1999 ÖNCESİ FİİLEN ÇALIŞAN AMA SİGORTASI YAPILMAYANLAR İÇİN HİZMET TESPİTİ DAVASI AÇARAK EYT DÜZENLEMESİNDEN FAYDALANABİLİRLER 

◼️Şöyle kİ ; 1999 öncesi  fiilen bir iş yerinde çalışan ama sigortası yapılmamış olanlar için hizmet tespit davası açarak EYT  düzenlemesinden yararlanıp emekli olma hakları bulunmaktadır.  Hizmet tespit davası , iş mahkemeleri  nezdinde açılmakta ve E-duruşma imkanı tanınıan bu davalarda Türkiye'nin her ilinde tarafımızca kolaylıkla katılım sağlanmaktadır. Dava sonunda kesinleşen hizmet tespitine dayanılarak geçmiş tüm haklar kazanılmaktadır. 

◼️Özetle, 8 EYLÜL 1999 öncesi ; 1 günlük dahi olsa çalışmanızın açılacak hizmet tespit davası ile ispat edilmesi ve 5.000 prim gün şartını sağlamanızla birlikte EYT yasası kapsamına dahil olarak  emekli olma hakkını kazanmaktasınız .

 

 

☎️ HİZMET TESPİT DAVASI ile alakalı her konuda bilgi almak  için Alsancak Hukuk ve Danışmanlık Ofisi’ne ait +90 (346) 223 86 47 ve +90 (538) 091 63 15 iletişim numaralarından tarafımıza ulaşabilirsiniz.

 

 

01.